روایت خدمت مدافعان سلامت/ جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان تشکیل شد

 | تاریخ ارسال: 1400/1/27 | 
روایت خدمت مدافعان سلامت/ جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان تشکیل شد
جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان و ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کروناویروس به ریاست دکتر پرویز قزلباش تشکیل شد .

پایگاه خبری وبدا ، زنجان_ صبح جمعه ۲۷ فروردین، جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان و ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کروناویروس به ریاست دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان باحضور معاونین و مدیران واحدهای تابعه دانشگاه در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه تشکیل شد .

حضور روسای شبکه‌های بهداشت و درمان و بیمارستان‌های استان از طریق ویدیوکنفرانس انجام شد .

در این جلسه آخرین وضعیت بیماری کرونا در سطح استان، مراجعات سرپایی، بستری، مشکلات بیمارستان‌ها، مراکز بستری موقت، ۱۶ ساعته، آزمایشگاه‌ها، تجهیزات، نیروی انسانی و دارو و ...  با دقت در حال بررسی است و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ خواهد .

دفعات مشاهده: 81 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ میزان اشغال تخت‌های بستری در استان بالای ۸۰۰ نفر است

 | تاریخ ارسال: 1400/1/27 | 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛
میزان اشغال تخت‌های بستری در استان بالای ۸۰۰ نفر است

دکتر پرویز قزلباش در نشست خبری اظهار داشت: میزان اشغال تخت‌های بستری در استان بالای ۸۰۰ نفر است که به بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا اختصاص دارد .

پایگاه خبری وبدا – زنجان، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان ظهر جمعه ۲۷ فروردین در نشست خبری با موضوع موج چهارم بیماری کووید-۱۹ با اشاره به رنگ‌بندی جدید شهرهای کرونایی اظهار داشت: رنگ‌بندی ببماری کرونا تغییری نکرده، و منظور از رنگ سیاه این است که وضعیت قرمز است. اما شاخص آمار ابتلا و بستری بیش از قرمز است.

دکتر قزلباش افزود: درحال حاضر رنگ بیشتر شهرهای کشور بالاتر از قرمز است و در این خصوص محدودیت‌های جدیدی اعلام نشده، و هرگونه تغییر در رنگ‌بندی، از طریق ستاد ملی کرونا اعلام می‌شود .

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه بیماری در کشور در حال اوج‌گیری و افزایش است، تصریح کرد: طبیعی است اگر این وضعیت ادامه پیدا کند، مشکلات جدی به ویژه در بستری‌ها خواهیم داشت .

رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری ادامه داد: بیماری کرونا در کودکان بدون علامت است و فعلا روند معنی‌دار ندارد . ولی میزان ابتلا به لحاظ سنی افزایش یافته است .

وی ابراز داشت: پروتکل‌های بهداشتی در نانوایی‌ها در ماه رمضان ساماندهی بهتری یافته و باید با همکاری خود مردم رعایت‌ها بیشتر و بهتر شود .

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تاکید براینکه وضعیت سرپایی با شیب کم، همچنان روند افزایشی دارد اظهار داشت: بستری‌ها نوسان دارد و در چند روز گذشته از ۱۵۲ تا ۱۳۴ و... نفر بستری را داشتیم .

دکتر قزلباش ادامه داد: حجم زیادی از تخت‌های بستری به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص دارد و با این شرایط خدمات سایر بیماران را باید کم کنیم .

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان خاطرنشان کرد: میزان اشغال تخت‌های بستری در استان بالای ۸۰۰ نفر است که به بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا اختصاص دارد .

رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری با اشاره به اینکه دیدوبازدیدها، مسافرت‌ها و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی نتایج خود را در هفته پیش رو نشان خواهد داد تصریح کرد: انتظار است در این هفته با شدت بیشتر بیماری مواجه شویم .

وی با بیان اینکه اگر میزان بستری‌ها افرایش یابد، تخت‌های بستری با کاهش مواجه می‌شود افزود: در این راستا، باید بیماریابی، رهگیری و جداسازی بیماران و خانواده‌های آنها و افرادی که با این بیماران مراوده داشته‌اند را شناسایی کنیم و آزمایش‌های متعدد انجام دهیم . که این کارها به شدت درحال انجام است .

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به استفاده از ظرفیت بیمارستان‌های غیر دانشگاهی، علاوه بر دانشگاهی، ابراز کرد: در کنار استفاده از این ظرفیت‌ها، مرکز درمان موقت بیماران سرپایی و بستری را راه‌اندازی کردیم .

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه یکی از پایه‌های اصلی و اساسی بیماری ایجاد محدودیت‌ها و رعایت مردم مخصوصا در اوج پیک‌ها است، تاکید کرد: مردم، مخصوصا از ارتباطات خانوادگی، فامیلی، و دورهمی دوری کنند . به ویژه در این ایام ماه مبارک، از مردم خواهشمندم که رعایت پروتکل‌ها را جدی بگیرند .

گفتنی است: این نشست به طور مرتب و روزانه تا کنترل و مدیریت موج چهارم بیماری کروناویروس از طریق ویدیوکنفرانس در بستر Adobe به آدرس‌ http://vc.zums.ac.ir/rzb در محل استودیوسلامت استان زنجان مستقر در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان با موضوع تشریح وضعیت موج چهارم بیماری کروناویروس برگزار خواهد ‌شد .

همزمان با این نشست، لایو اینستاگرامی نیز برگزار می‌شود که دکتر قزلباش پاسخگوی سوالات مردمی است و در این خصوص، مردم عزیز جهت ثبت سوالات خود و دریافت پاسخ، به صفحه اینستاگرام رسمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان به نشانی zums.media مراجعه کنند

دفعات مشاهده: 106 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

لازمه رونق کسب و کار در استان رعایت پروتکلهای بهداشتی است

 | تاریخ ارسال: 1400/1/26 | 
 دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در نشست خبری روز پنجشنبه ۲۶ فروردین ماه در پاسخ به سوال خبرنگاران با اشاره به اینکه همچنان روند بیماران سرپایی و بستری در استان افزایش یابنده و صعودی است  افزود:تمام تختهای دانشگاه و بخش خصوصی در حال ارائه خدمت هستند.

 وی درپاسخ به سوالی گفت: ۲۹ پروژه بهداشتی و درمانی  با حضور وزیر بهداشت با بیش از ۱۵۳ میلیارد تومان  در استان افتتاح شد  که همه این پروژه ها در حال حاضر فعال هستند و ارائه خدمت می دهند .

دکترقزلباش در مورد تزریق واکسن کرونا نیز گفت: در شرایط فعلی براساس سهمیه بندی وزارت بهداشت که به استانها تعلق گرفته در زنجان نیز بیش از ۵۰۰۰هزار وارد شده که قسمت عمده آن تزریق شده است.
 
وی ظرفیت تختهای بیمارستان استان را بیش از ۲۳۰۰ تخت در کل استان دانست و گفت: در شرایط کرونا در فاز اول ۱۰۰۰ تخت برای مبتلایان کرونا در نظر گرفته شده است که قابلیت افزایش به بیش از ۱۳۰۰الی ۱۵۰۰ تخت هم در استان هست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان  در ادامه در پاسخ به سوالات مطرح شده مردمی هم  افزود؛ با توجه به وضعیت رنگ بندی زنجان فعالیت مساجد، باشگاههای ورزشی و اصناف مشخص شده  تعطیل هستند و مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف گزارش بدهند.

وی در پاسخ به سوالی گفت: مشکل جدی در کپسول اکسیژن نداریم در طی یکسال گذشته  مقدار کافی کپسول در اختیار بیمارستانها قرار گرفته است .
و در ماه مبارک رمضان محدودیتها تفاوتی نخواهد داشت و در شهر های قرمز فقط گروه شغلی یک اجازه فعالیت دارند .

دفعات مشاهده: 196 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

فاز دوم تجهیزات پزشکی ICU جدید به مرکز بوعلی سینا تحویل داده شد

 | تاریخ ارسال: 1400/1/26 | 

فاز دوم تجهیزات پزشکی  ICU جدید به مرکز بوعلی سینا تحویل داده شد

فاز دوم تجهیزات پزشکی  ICU جدید بیمارستان بوعلی سینا در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰، از دانشگاه علوم پزشکی زنجان به مرکز بوعلی سینا تحویل داده شد

 

با استعانت حق تعالی به زودی ۹ تخت ICU به مجموع تختهای مراقبت ویژه این بیمارستان اضافه خواهد شد.
 لازم به ذکر است؛ فازاول تجهیزات پزشکی حیاتی بخش ICU جدید بیمارستان بوعلی سینا نیز در شانزدهم فروردین ۱۴۰۰،با ارزشی بالغ بر پانزده میلیارد ریال از هیئت امنای صرفه جویی ارزی تحویل این مرکز شد. 

دفعات مشاهده: 232 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

در سفر وزیر بهداشت به زنجان؛ دلجوئی از خانواده اسدالله شیخ جابری شهید مدافع سلامت

 | تاریخ ارسال: 1400/1/26 | 

در سفر وزیر بهداشت به زنجان؛
دلجوئی از خانواده اسدالله شیخ جابری شهید مدافع سلامت

دکترنمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حاشیه سفر روز چهار شنبه ۲۵ فروردین به استان زنجان با همراهی  حضرت آیت ا... خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، دکتر حقیقی استاندار و دکتر قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در منزل شهید مدافع سلامت، اسدالله شیخ  جابری حضور یافته و در گفتگو با خانواده این شهید گرانقدر  از ایشان دلجوئی  ابراز همدردی نمود.

 

دفعات مشاهده: 340 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر